Blog

}

Czytaj cały artykuł...

DERMOKOSMETYKI NA TOPIE

  • 3483 Wyświetleń
  • /
  • 0 Komentarzy
  • /
  • kategoria Polecam
  • /
  • dodane przez pharmea

Polacy pokochali Dermokosmetyki!

Dermokosmetyki są coraz popularniejsze. Co je wyróżnia? W czym tkwi ich siła? Jak wygląda proces ich produkcji? Oto pięć faktów, które musisz poznać zanim po nie sięgniesz.

Jak wynika z badań pracowni TNS OBOP z lutego 2012 r., kosmetyki apteczne wybiera już co piąty Polak. Naturalne i wyspecjalizowane formuły, skuteczność i opinie lekarzy to główne powody, które decydują o stosowaniu specjalistycznych dermokosmetyków. W tym kontekście warto podsumować kilka podstawowych informacji na ich temat.

 

Fakt 1: Laboratorium dla urody

Nauka coraz częściej działa w służbie urody. Dermokosmetyki są tu doskonałym przykładem, ponieważ reprezentują preparaty z pogranicza kosmetyków i leków, do których wytworzenia niezbędne są długotrwałe prace badawcze. Zapewniają one skuteczność i są potwierdzeniem najwyższej jakości produktów. ? Praca nad dermokosmetykami to wieloletnie badania formuł, współpraca ze specjalistami z jednostek naukowych i opracowywanie innowacyjnych składników aktywnych ? mówi Paulina Bugno, koordynator ds. biodermokosmetyków z laboratorium marki Revitacell, producenta pierwszych kuracji opartych na właściwościach komórek macierzystych MIC-1.

 

Fakt 2: Celowe zastosowanie

Dermokosmetyki dzięki zawartości innowacyjnych składników regenerują skórę, likwidują podrażnienia, przedłużają i wzmacniają efekty zabiegów dermatologicznych. Z tego względu często są rekomendowane przez lekarzy dermatologów. Zawarte w nich składniki aktywne stymulują skórę do odnowy, odbudowują barierę ochronną naskórka, zabezpieczają też przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, np. wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia. - Wszystko to jest zasługą perfekcyjnie opracowanych formuł i składników aktywnych, które odpowiadają na zapotrzebowanie nawet najbardziej wymagającej cery. Dzięki temu dermokosmetyki mogą skutecznie wspierać terapię konkretnych problemów ? trądziku, nadreaktywności skóry, atopii, nadmiernego przesuszenia, a nawet spadku jędrności ? mówi dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, dr Edyta Engländer, ekspert marki Revitacell.

 

Fakt 3: Przełomowe składniki

Dermokosmetyki, oprócz celowanych formuł, zawierają niespotykane i rewolucyjne składniki aktywne, które stają się ich wyróżnikami. Całkowitą nowością są tutaj na przykład komórki macierzyste MIC-1, odkryte i opatentowane przez polskich naukowców, które wykazują ogromny potencjał regeneracyjny. Komórki znalazły zastosowanie w trzech kuracjach regeneracyjnych do skóry, włosów, rzęs i brwi. ? Składnik aktywny pozyskany na bazie komórek macierzystych MIC-1 ? NHAC Biocervin MIC-1 -  skutecznie stymuluje komórki do podziału i wytwarzania nowych białek. To pozwala w naturalny sposób wznowić zatrzymane lub zwolnione procesy. Efekty to ciągła odbudowa i regeneracja ? podsumowuje Paulina Bugno.

 

Fakt 4: Wyselekcjonowany skład

Skład potrafi bardzo dużo zdradzić. Standardowe kosmetyki, np. kremy drogeryjne, przeładowane są substancjami wspomagającymi, które nie zawsze mają pozytywny wpływ na skórę ? mogą podrażniać i uczulać. W przypadku dermokosmetyków składniki są starannie wyselekcjonowane, co zapewnia odpowiednie działanie preparatu i ogranicza ryzyko pojawiania się podrażnień.

Fakt 5: Bezpieczeństwo

Wielokrotnie nowości rynkowe zaskakują nas? podrażnieniem, wysypką, a nawet uczuleniem. Ten problem rozwiązują przebadane dermatologicznie dermokosmetyki, których formuły, są opracowywane najczęściej pod okiem specjalistów z laboratorium i dermatologów. Ich unikatowy skład sprawia, że dermokosmetyki pozbawione są w większości sztucznych barwników i drażniących parabenów, przez co nie podrażniają i nie uczulają,  dzięki czemu mogą być polecane do pielęgnacji skóry wrażliwej, a nawet atopowej.

Otwórz

Kontakt

PHARMEA* Agencja
Marketingu Farmaceutycznego
ul. Kukuczki 9 50-570 Wrocław

T:+ 48 71 738 11 91
M: +48 66 12 30 250