Blog

}

Czytaj cały artykuł...

7 RAD NA PRZETRWANIE KRYZYSU

  • 9692 Wyświetleń
  • /
  • 0 Komentarzy
  • /
  • kategoria Polecam
  • /
  • dodane przez pharmea

SŁOWO KRYZYS ODMIENIANE JEST NA CAŁYM ŚWIECIE PRZEZ WSZYSTKIE PRZYPADKI. CO ZROBIĆ, ŻEBY PRZETRWAĆ TRUDNY CZAS? ODPOWIEDZI WARTO POSZUKAĆ W NAJNOWSZYM MAGAZYNIE GABINET.

1. Bądź elastyczny

Przyzwyczajenie jest drugą ? naturą głosi przysłowie. Zmiany są kłopotliwe, ale musisz być na nie gotowy. Nie poprzestawaj na byciu ?wystarczająco dobrym?. Nagradzaj pracowników i klientów za zgłoszone uwagi, są to bardzo cenne informacje. I rób z nich użytek. Jeśli Klienci nie mogą się umówić popołudniami z powodu braku miejsc rozważ przebudowę grafiku. Bądź otwarty na nowe rozwiązania.

 

2. Słuchaj

Pytaj o opinię pracowników, klientów. Czytaj, analizuj. Pamiętaj, że Twoje przekonania mogą być subiektywne, zwłaszcza, gdy nie są poparte twardymi danymi. I choć biznesowa intuicja jest bardzo pomocna, czasami może nas zwieść.
Świat bezustannie się zmienia. Nie musisz znać się na wszystkim. Może warto skorzystać z usługi niezależnego konsultanta, agencji? Kogoś z zewnątrz, kto spojrzy na sytuację obiektywnie. A może spróbuj podpytać na targach lub branżowym forum internetowym? Albo napisz do eksperta z danej dziedziny?

 

3. Uważaj na koszty

Koszty łatwo rozmnożyć. Wokół pełno stymulatorów zachęcających do wydatkowania pieniędzy. Aby nie utracić płynności finansowej nie podejmuj w trudnym okresie pochopnych wydatków, przemyśl, a najlepiej wszystko zapisz. Podziel koszty na: A-niezbędne i niezwłoczne, B ? niezbędne, mogące poczekać i C ? zbędne. C bez wahania wykreśl, na A rozpisz budżet, natomiast B rozplanuj w czasie. Nie podejmuj decyzji na gorąco, pod naciskiem, czy też pod wpływem impulsu. Daj sobie czas do namysłu. Czy na pewno właśnie teraz potrzebujesz remontu, nowych dekoracji? Czasami warto zainwestować w coś uniwersalnego. Ostrożnie reaguj na nowości, daj sobie czas na zbadanie zainteresowania. Korzystaj z wersji demo, testerów, wypróbuj zanim zapłacisz.

Pozostałe 4 rady znajdziecie w tradycyjnym wydaniu magazynu Gabinet.

Otwórz

Kontakt

PHARMEA* Agencja
Marketingu Farmaceutycznego
ul. Kukuczki 9 50-570 Wrocław

T:+ 48 71 738 11 91
M: +48 66 12 30 250